PZP online – najlacnejšie porovnanie

Odparkované auto s PZP onlineV súčasnom svete je dostupných mnoho služieb a produktov. Rozdiel medzi nimi je v tom, že niektoré sú nevyhnutnosťou, iné zas slobodnou voľbou. Slobodná voľba sa však môže zmeniť v nehnuteľnosť. To isté platí aj pre povinné zmluvné poistenie. Vďaka nášmu článku sa dozviete o vašich možných ponukách a rozdieloch v nich. Nepredlžujme to zbytočne, hneď vám povieme, že najlacnejšie PZP online získate vďaka stránke, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie vašich možností. Nie je to nič komplikované, zvládne ho urobiť každý. Povedzme si ako na to.

Jediný klik k PZP online

Ak aj vy hľadáte to najlacnejšie PZP na trhu, nájdete ho jedine online, a to ak si otvoríte hore uvedenú stránku. Ide o finermat.sk, ktorý je jedničkou v tejto oblasti.  Následne môžete pristúpiť priamo k porovnaniu ponúk alebo si preštudovať ohľadom tohto produktu všetko, čo vás zaujíma. To, že stránka je informačne nasýtená, vám dokáže množstvo článkov na rôzne témy s touto oblasťou súvisiacimi.

Pokiaľ je vašim podnetom na návštevu stránky porovnanie na zistenie toho najlacnejšieho PZP online, v tom prípade vám poradíme, čo si nachystať. Jedine technický preukaz od poisťovaného vozidla a prípadne váš vodičský preukaz. Údaje, ktoré vedia ovplyvniť cenu tohto produktu sa netýkajú len samotného vozidla, ale aj jeho majiteľa. Napr. ako dlho je v bezškodovom stave, či má deti do 15 rokov atď. Každá poisťovňa si určuje vlastné bonusové body.

Po vypísaní všetkého potrebného formulár odošlete. Do pár sekúnd zistíte, ktoré je to najlacnejšie, a to práve vďaka online porovnaniu. Výsledky všetkých zobrazených ponúk rôznych spoločností by ste osobne zisťovali aj niekoľko hodín resp. dní. Tento spôsob je vo veľmi výraznej miere ušetriť nielen váš čas, ale aj peniaze. A nie malé. Uvidíte, že rozdiel v cene môže dosiahnuť až 300 eur, ak nie viac. Pokiaľ hľadáte skutočne to najlacnejšie a najlepšie pre vás, nemôže vám to byť jedno a porovnanie by ste mali určite vyskúšať.

Ako dostanem bielu kartu?

To, že najlacnejšie je uzatvoriť PZP online dokazuje aj fakt, že do pár sekúnd od požiadania produktu ju už môžete mať na maile. O niektorú ponuku ste mohli požiadať priamo z výsledkov porovnania, a to tak, že ste si na ňu jednoducho klikli a doplnili niekoľko údajov. Okrem dočasnej 30-dňovej bielej karty mail obsahuje aj návrh a podmienky zmluvy, ako aj údaje na zaplatenie poistného. Posnažte sa ho uhradiť čím skôr, aby vám stihla byť doručená originál biela a zelená karta. Tú vám poisťovňa zašle ako náhle zaregistruje vašu platbu. Dovtedy teda noste tú provizórnu, ktorú ste dostali v maile a teda si ju nezabudnite vytlačiť. Platnosť a prítomnosť bielej karty vo vozidle určite nepodceňujte, pretože za to hrozia pomerne vysoké pokuty.

Sankcie

V predchádzajúcom odseku sme už naznačili, že pokuty za neplatné povinné zmluvné poistenie sú vysoké a nepomôže vám ani fakt, že ste ho získali výhodne. Policajti vám môžu udeliť až 300 eurovú pokutu a Obvodný úrad až 3 330 eurovú. Vtedy by ste svoj počin oľutovali, aj keď by to bolo zbytočné, pretože by už bolo neskoro. V horšom prípade, kedy by ste spôsobili dopravnú nehodu, by ste všetky trovy museli vziať na seba. Ako materiálne, tak aj zdravotné. A že môžu byť skutočne vysoké, to dokazujú poistné limity poisťovní. Štát totiž nariaďuje, že kryť majú 1 milión eur v prípade materiálnych škôd a do 5 miliónov eur v prípade škôd na zdraví. Ale koho vlastne kryjú?

Koho PZP kryje?

Malý model autaAk ste sa rozhodli si zobrať hoc aj to najlacnejšie PZP, základné poistné krytie bude vždy rovnaké. Poisťovňa touto zmluvou preberá na seba vašu finančnú zodpovednosť za škodu, ktorú spôsobíte iným vozidlám alebo osobám. Teda nie sebe alebo svojmu vozidlu. Keby sa ľudia mali poisťovať kvôli sebe a kvôli ich vozidlám, asi by veľa zmlúv v tejto oblasti nebolo. Tak by bolo aj veľa problémov pri hľadaní vinníka v prípade škodovej udalosti.

Niektoré ponuky však nekryjú len toho, koho poškodíte, ale aj vás, posádku či iné havarijné riziká. Za iných okolností by boli súčasťou havarijného poistenia. Preto je možné, že poistné bude za tieto ponuky o niečo drahšie, avšak stále výhodnejšie, než keby ste si dané riziká poistili zvlášť. Rozšírené krytie sa týka hlavne poisťovní ako Generali, Kooperativa či Komunálna poisťovňa. Pri iných poisťovniach ako Axa, Allianz, Wüstenrot, Union atď. si rozšírené krytie môžete navoliť, a teda nie je súčasťou základného balíčka. Skúste si pozrieť výsledky súťaže poisťovní.

Aké vozidlá možno poistiť online?

Najvýhodnejšie PZP online môžete získať na akékoľvek povinne poistiteľné vozidlá. Či už na:

  • osobné autá,
  • nákladné,
  • dodávky,
  • prívesné vozíky,
  • obytné automobily,
  • traktore či iné poľnohospodárske a pracovné stroje,
  • historické vozidlá,
  • motocykle,
  • autá bez EČV atď.

Inou témou je to, aby ste vedeli, aké vozidlá spadajú pod povinne poistiteľné. O tých sa dozviete buď na hore uvedenej stránke alebo v zákone o povinnom zmluvnom poistení.

Ak máte viac otázok neváhajte nám ich položiť. Väčší odborníci sa však nachádzajú na vyššie uvedenej stránke. Okrem nej sa najlacnejším PZP online venuje aj kopec iných článkov, napr. tento na tému poistenie auta.

Pridaj komentár